Lykke Le – dziewczyna od rocka

Biografia

Od początku pisane jej było zostać artystką. Jej rodzice - ojciec muzyk a matka fotograf zainteresowali ją sztuką od pierwszych dni. Co więcej, Lykke Le wychowywała się w nietypowych miejscach.- w większości w Portugalii, trochę w Indiach i Nepalu, gdzie uciekała z rodzicami przed portugalską zimą. Mimo to należy pamiętać że jest szwedką - Urodziła się w Ystad, potem przeprowadziła się z rodzicami do Sztokholmu a dopiero stamtąd do Portugalii. Mając 19 lat na odmianę mieszkała już w Brooklynie w Nowym Jorku, pracując jako tancerka.

Pierwsza płyta

Pierwszą płytę wydała w 2008. Wydala ją wytwórnia LL Recordings w Nordzkim regionie, po jakimś czasie krążek rozprzestrzenił się po całej Europie. Album był wydawany również w Wielkiej Brytanii, USA, oraz Irlandii.

Fenomen kariery w sieci

Fenomenem jest to, że jest to jednak z tych gwiazd której udało się zaistnieć dzięki sieci. Rozpoznawalność zdobyła na portalu Myspace, pierwszą pokazaną publiczności piosenką było "Tommorow". Prawdziwy sukces odniosła jednak dopiero w 2007 roku wydając EP 'Little Bit'. Gatunek do którego ją przypisano to przemieszanie soulu, popu i electro. Według mnie niesłusznie, bo to gwiazda która po prostu stara się mieć własny styl.

Osiągnięcia

Wiele osób może kojarzyć jej twórczość z podkładu muzycznego do gry FIFA 2009. Trafiła również na ścieżkę dźwiękową w ostatnio wyświetlanym filmie o wampirach... (kicz) niemniej wspomnieć wypada - Saga "zmierzch"

Ja na nią trafiłem po przez serwis Youtube i na dole wklejam pierwszy utwór w jej wykonaniu. Reszta informacji w kolejnych notkach.

1 komentarz: